Geçiş Sistemleri

TURNİKE GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Geçiş kontrol sistemleri günümüzde artık kullanılması zorunlu olan ürünlerin başında gelmektedir. Kısaca GKS yada KGS olarak  da bilinir. Geçiş kontrol sistemlerinin amacı ilgili kişilerim gerekli yerlere gerekli zamanlarda girebilmeleri olarak tanımlanabilir.  Örneğin kalabalık bir fabrikada çalışan memurlar sadece ofis katlarına, işçiler sadece üretim alanına girebilirler.

 

Geçiş Kontrol Sisteminde kontrol cihazı olarak akıllı kart okuyucular, parmak izi okuyuculari, şifreli giriş cihazı, yüz tanıma cihazı, el izi okuma cihazı gibi ürünler kullanılabilir. Fiziksel engellleme aracı olarak da turnikeler, elektromekanik ve elektromanyetik kapı kilitleri, boy turnikeler, vip turnikeler, cam turnikeler yada bariyer gibi ürünler kullanılır.

 

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ

 

Yetkisiz kişilerin belli noktalardan geçişlerini kontrol altına almanın en güvenli yolu Biyometrik sistemlerdir. Kimlik tespit etmenin en garanti yolu olan Biyometrik sistemlerden yüz tanıma metodu en kolay ve güvenilir olanıdır. 3D yüz tanıma teknolojisi sayesinde, Suprema FaceID ile ileri düzey güvenlik aşamaları ile kimlik tespiti yapılır. Yetki onaylanma sonrası kapı veya turnike açılır.

 

Biyometrik (Canlı Ölçüm) Teknolojilerinin en yeni ve güvenli metodu olan yüz tanıma sistemi artık hayatımızda.

 

 

 

RAYLI KAPI SİSTEMLERİ

 


Bariyer sistemleri herhangi bir alana araç veya yaya girişlerini sınırlandırmak ve kontrol altına almak için kullanılmaktadır. Kullanıldıkları yerlere göre değişik kol uzunluklarına ve hızlara sahiptirler.

 

Güvenliğin çok önemli olduğu yerlerde suikast ve terör saldırılarına karşı daha çok yol blokajları (Road Blocker) kullanılmaktadır.

 

 

 

KARTLI SİSTEMLER

Kartlı sistemler uygulanmak istendiği her noktada o işe özel sistem çözümleri üretilmektedir. Kartlı sistemler farklı olabilirler. Örneğin müşteri sadakat kartlı sistemi, kartlı yemek sistemi, öğrenci kart sistemi, personel devam kontrol kartlı sistemi, elektronik cüzdan sistemleri, çipli kart sistemleri, üye kartı sistemleri gibi tüm kart sistemlerinde o uygulamaya uygun çözümler geliştirilmektedir. Kurulan tüm sistemler zamanın getirdiği ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilebilir bir şekilde üretilmektedir. Böylelikle işletmenin zaman içinde ihtiyaç duyabileceği her türlü geliştirme sistem dahilinde gerçekleştirilebilmektedir.

Kartlı sistemler , kurumlarda gerçekleşen işlemlerin kayıt altına alınmasını sağlarken aynı zamanda büyük zaman tasarrufu sağlar. Kart sistemleri farklı ihtiyaçlara uygun olarak geliştirilebileceği için kurumun yapısına veya boyutuna uygun her türlü kart sistemi çözümleri üretilebilmektedir.

 

BARİYER SİSTEMLERİ


Kollu Bariyerler farklı sistemlere olan entegrasyon altyapısı ile otopark sistemleri otomasyonunda kullanılmaktadır. Sistem aynı zamanda güvenlik bariyerleri adı altında, tüm sektör kuruluşlarının giriş çıkış noktalarında güvenlik sisteminin bir parçası olarak yer almaktadır. Günümüzdeki trafik yoğunluğundan dolayı park alanlarının düzenlenmesi için en çok tercih edilen ürünlerimizdendir.

Kollu Bariyerler estetik görüntüye sahip olup, sıcak ya da soğuk hava şartlarından etkilenmeyen paslanmaz çelik dış kabini ve güçlü motoru ile uluslararası standarda ve kaliteye sahiptir.

Kollu Bariyerin çalışma hızı kullanılacak alandaki araç sirkülasyonuna göre ayarlanabilir.

 

BEKÇİ TURHerhangi bir mekanın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan Güvenlik Görevlilerini kontrol etmek amacıyla kullanılan bir sistemdir. Mekanik kurmalı Bekçi Saati ile yapılan bu kontroller, günümüz teknolojisinde yerlerini elektronik ve bilgisayar tabanlı Bekçi Kontrol Sistemlerine bırakmıştır.

 

Bekçi Kontrol Sistemi sayesinde mülk ve mallarınızı emanet ettiğiniz güvenlik görevlilerinin, sorumluluklarını yerine getirip getirmediklerini tespit etmeniz daha da kolay hale gelmiştir.

 

 

 

PARMAK İZİ SİSTEMLERİ

Parmak izi sistemlerinde güçlü çözümler üreten firmamız, ithal ettiğimiz dayanıklı, hızlı ve güvenli parmak izi okuyucular ile personel devam kontrol, geçiş kontrol, yemekhane geçiş kontrol, öğrenci devam takip, öğrenci yoklama, üye takip gibi birçok otomasyon sistemi üretimini gerçekleştirmiştir. Parmak izi sistemleri, piyasaya algoritması sürülmesinden kısa bir zaman sonra hızlı bir şekilde birçok alanda kartlı geçiş sistemlerinin yerine tercih edilir olmuştur

Kişiye özgü oluşu, hızlı cevap süresi, kapasite sorunu olmaması, sarf maliyetini ortadan kaldırması gibi birçok avantajının yanı sıra yine de bazı otomasyonlarda gerek fiziksel şartlar gerekse teknik açılardan uygulanması zor olduğu durumlar mevcuttur. O nedenle parmak izi sistemlerini tercih ederken uygulamanın fiziksel ve yazılımsal şartları göz önüne alınmalıdır.


 

METAL KAPI DEDEKTÖR


Metal Kapı Dedektörü Sistemleri, kapılarınız davetsiz misafirlere sürekli kapalı olacak. İşyerinizin büyüklüğüne bağlı olmaksızın, tüm giriş çıkışların sizin istediğiniz gibi olmasını sağlayabileceğiniz, sizin için çalışan sistemler kurabilmek amacıyla önde gelen tedarikçiler ile çalışmaktayız.

X-Ray ve Metal Kapı Dedektörleri ürün portföyümüz içinde yer alan bazı ürün grupları aşağıdaki gibidir;

Araç Tarama Sistemleri

Metal Kapı Dedektörleri

El Tipi Metal Dedektörleri